Go Back   Dövme Tattoo Piercing Forumu > Kalıcı Makyaj > Kalıcı Makyaj

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 07-03-2009, 06:55 AM   #1
Senior Member
 
Gamze Saraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Dec 2008
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 3.122
Gamze Saraç is on a distinguished road
Thumbs up Kaş işlemi hakkında sorular ve cevaplarSoru : Kaş için işlemler nedir?


Güzel ve düzgün kaşlar için 9 adım vardır.İşleme başlamadan önce gerekli olan şudur : kendisi için hazırladığınız gerekli kağıtları doldurmasını sağlayın, işlem sonrası bakım kağıdını inceleyin, işlemden önce fotoğrafını çekin ve yüzünü temizleyin.Şimdi 1.adım için hazırsınız.

1.Adım : 2 kaş kavisinin üstüne 2 küçük nokta, kaşların ortasına ise 1 küçük nokta çizin.
İki kaş kavisinin üzerine de çizim yaptıktan sonra geride durun ve müşterinin suratına bakın.Kişinin kemik yapısına göre kaşların doğal görünebileceği alanı keşfedin. İşaretlerinizi her kavis için yapın çünkü böylece doğru alanı bulacaksınız. İki kaşın da, yüzün iki tarafında aynı alanda olup olmadığını ölçün ve bunun için de kaşların ortasına çizmiş olduğunuz noktayı kullanın.
Bu size kaşların aynı yerden başlayıp başlamadığını ve ikisinin boyunun aynı olup olmadığını gösterir. Kaşı nerde başlatacağınızı ve kavisin nerde başlayacağını görmüş olursunuz.

2.Adım : Kaşların üzerine çizim yapın.Zamanınız bol.
Bu bölüm size iyi paraların ödenmesinin sebebidir.Geride durun ve müşterinin suratının tamamına bakın özellikle gözlerin üstündeki kemik yapısı önemlidir.Kaşın üzerine çizim yaparak kaşı nasıl düzelteceğinizi gösterin.Kullanacağınız renge yakın kaş kalemi ile işinizi görebilirsiniz.Hem bu müşterinize işlemden sonra nasıl görüneceği hakkında fikir de verecektir.Bir kaç farklı renkte kaş kalemi denemek yararlıdır. Müşterinize cımbızla alacağı bölümü göstermelisiniz.Çoğu kadında, kaşı doğru alandan almak güzel görünen kaş prosedürünün yarısını tamamlamaktır.

3.Adım : Ölçüm için beyaz kart, tesviye aleti ve duvar aynası kullanın.
Müşteriniz el aynası ile size onayı verdikten sonra, ciddi ölçümlere başlayabilirsiniz.Öncelikle(en önemli adımdır.) müşterinizin boy aynasından bir adım geride durmasını sağlayın böylece tüm görüntü göz önünde olur.Bir nedenden, boy aynasına baktığınız zaman görüntü biraz farklıdır ancak bu size daha doğru bir görüntü sağlar.Ofisinizde boy aynası yoksa, mutlaka edinmelisiniz.Gerçekten yardımı oluyor.Beyaz indeks kartınızı kullanarak, kaşların altına yerleştirdiğinizde kaşların düzgün olup olmadığını görürsünüz.İster inanın ister inanmayın beyaz indeks kartı harika bir malzemedir.Eşitleme aletiniz ise, kaşın en üstünde kullanılır.Yatay yerleştirerek kaşların eşit ve düzgün olup olmadığına bakın.Son çizimden sonraysa tekrar müşteri onayını almak durumundasınız.

4.Adım : Şimdi sadece kaşın üst kısmı için çizim zamanı.

Kaşı numaralandırmamız gerekirse : 1-kaşın başlangıcı, 2-başlangıç köşe çizgisi, 3-aşağıda çalışılacak alanın dış kemsi(kavis), 4-kaşın bitişi olarak sıralandırabiliriz.

Bu alanları çizerken, işaretleyin. Çalıştığınız alanı belirlemiş olmak işinizi hafifletecektir ve bu şekilde kaşları yamuk yapmanız çok zor.

5.Adım : İki kaş için de uyuşturucu sıvı bir çözüm bulun.

Kulak pamuğu ile uyuşturucu sıvıyı kaşlara sürün.Uyuşturucuyu dış kısım için kullanmayın, kaşlara tam oturmasını sağlayarak, sizin işlem yapacağınız süre içerisinde yeterli olacağına emin olun.Çoğu uyuşturan sıvı, kısa süreli kalır ve bu da sizin renkleri hazır edeceğiniz zaman kadardır.Bu aslında renk konusunda tartışmanızı ve doğru rengi bulmanızı sağlayacak kadar bir zamandır.

6.Adım : Kaş rengini implant etmeye başlayın.

Kaşı doldurmaya başlayın. Çalıştığınız alandaki deriyi gerginleştirin ve küçük vuruşlarla rengi kullanın.Kaşın sonunda rengi kullanırken konsantre olmak istersiniz.Bir kaç kere sildiğinizde daha önceki kalemle yapılmış taslağınız yok olacaktır fakat, açık renk kendi taslağınız ortaya çıkacaktır.
Bu noktada ihtiyacınız varsa çalışacağınız alanı tekrar uyuşturmalısınız.
Unutmayın ki, kaşların bitişinde makinanızı daha fazla açıyla tutmanız gerekecek.Kaşların aniden kaş bitişinde sonlanmış gibi görünmesini istemezsiniz.Kaşın etrafını tamamen çizip, içini doldurmayın.Bu doğal bir görüntü olmayacaktır.Her vuruşunuzda tutarlı baskı uygulayın.Amacınız hoş görünümlü, doğal kaşlardır.

7.Adım : Yarı yolda, tekrar ölçüm yapın.

Tekrar ölçmeye başlamadan önce deriyi tekrar uyuşturmalısınız.Müşterinizin boy anası önünde durmasını sağlayın ve tekrar ölçüm aletlerinizi kullanın. Bazen çalışırken, değişiklikler olabilir ve siz yine de kaşların eşit olmasını istersiniz.Bunu söyleyebiliriz çünkü, işaretlediğiniz alanlar, silmekten ötürü kaybolacaktır.Şimdi hala düzgün görünüp görünmediklerini açıkça görebilirsiniz veya düzgün görünmüyorlarsa, kaşın üstüne veya altına renk ekleyip eklemeyeceğinize karar verebilirsiniz.

8.Adım : Rengi implant etmek.

Kaşı doldurarak işleme devam edin. Dengeli baskı kullanmaya devam edin. İhtiyacınız olursa tekrar uyuşturun.

9.Adım : Müşterinize yeni ve güzel kaşlarını gösterin.

Son ölçümünüzü ayna önünde yapın ve müşterinizin sizin reklamınız olacağını unutmayın.İşlem bittikten sonra fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.

Soru : Müşterinin kaşlarını çizerken, ölçüm yapmanın iyi bir yolu var mıdır?


Aşağıdaki diyagram (sayfa:37), çoğu makyaj kitabında görülmüştür. Birkaç nokta ekleyerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Nerden başlayacağınız ile ilgili bol yeriniz var ve, kavisi de çizerek kaşı bitirin.
Çizim ve ölçüm aşamaları zamanınızı almaktadır. Kişinin kemik yapısı ile tüm suratına bakarak karar vermelisiniz. Çoğu müşterinin kaşlarının doğal görünebileceği alanı vardır.Eğer kişinin kaşı çizdiğiniz 2 veya 3 noktadan sonra başlıyorsa, müşteri sizden istemedikçe geriden çizim yapmanıza gerek yoktur. Kaş kıllarının içinden çizim yaptığız zaman kaş daha doğal görünecektir. Eğer kaş çok geriden başlıyor ise o zaman müdahale edebilirsiniz. Çoğu müşterinin kendi doğal kavisi vardır.Ancak yoksa, elinizden gelenin en iyisini yaparak müşterinizin de onaylayacağı bir kavis yaratmanız gerekiyor.Eğer kişinin gerekli olan kaş kılı kavislerde mevcutsa, kavisin altına cımbız kullanarak kavisi vurgulayın ve sonra çizimini biraz yukardan yapın.Kendi fikrinize bağlı kalarak kaşlarını fazlalaştırıp fazlalaştırmayacağınıza karar verin.Daha sade görünümü sevenler, kaşlarının bitimini kısa tutmak ister.Uzun kaşlar daha görkemlidir.Çoğu müşteri ise kaşının doğal görünmesini ister.Her bir müşteri için, kemik yapısına uygun kaşlar belirleyin.

Soru : Müşterinin kaşlarını nasıl düzeltebiliriz?

Kaşlar yüzün en önemli özelliğidir.Yüzün tüm ifadesini değiştirebilir.Kaşların kısa, seyrek, çok kalın, yarım,yamuk kavissiz,sonları eğik olması gibi sorunların yanı sıra, kaşı olmayan insanlar da vardır. Bu durumların herhangi birinde müşterinin memnun olabileceği kaşı yaratabilirsiniz.Siz işlem yaptıkça bu iş daha kolay bir hal alacaktır.Her işlem için not tutun ve her müşteri ve işlem hakkında bilgi sahibi olun.


Soru : Kaşı doldurmayı mı yoksa kaş kılı gibi mi göstermeyi seçmeliyiz?


İki yöntem birlikte kullanıldığında güzel görünür.Doldurma işlemi tamamlandığında, doğru tanımla daha sade görünebilir.Bu çoğu modelin sahip olduğu bir görüntüdür. Bini aşkın kaş üzerinde doldurma tekniği ile çalıştığınız zaman, bu kuaför sahiplerinin, stilistlerin ve yüzlerce kaş kılı demektir.Sadece kaş kılı gibi simulasyonu ile çalışan ve elde etmek istediği görüntüye sahip olan çok iyi kalıcı makyaj uzmanları da vardır.Fakat eğer doğru yapmazsanız, prestijinizi kaybedebilirsiniz.

Soru : Erkekler kaşa kalıcı makyajla iyi görünebilir mi?

Kalıcı makyaj erkeklerde güzel görünebilir ancak genelde kadınlarda durduğu kadar doğal durmaz.Bu tamamen kadınların kaş kalıcı makyajını yapmaktan farklıdır.Erkek kaşı üzerinde çalışıyorsanız, vuruşlarınızı seyrek yapmalı ve doldurmamalısınız. Çoğu erkeğin kaşında keskinlik yoktur. Biçimli değildir. Doğal görünmelerini istiyorsanız kaş kılı içerisinde çalışarak, kavis kullanmamalısınız. Bir noktayı inceltmemelisiniz.

Soru : Kaş işlemi için gereken ekstralar neler?


Bir çok kal kalemi, çizim için gereklidir.Eğer kalıcı makyajda kullanacağınız renge yakın kalemle kaşa çizim yaparsanız bu, müşterinize işlem bittikten sonra nasıl görüneceği konusunda yardımcı olacaktır.
Çizim yapabileceğiniz bazı güzel renkler ise : açık kahve, koyu kahve, kestane ve kumraldır. Beyaz indeks kartı ve tesviye aleti de gereklidir.

Soru : Müşterilerin kaşlarından şikayet ettiği ortak noktalar genel olarak nelerdir?

Çoğu kadın, teknisyenlerin kendileri için yaptığı kaş biçiminden memnun değildir.Bazıları çok kalın, bazıları ise fazla kare biçimlidir.Daha önce bu konuda kötü bir deneyim yaşamış müşterinizin tekrar böyle bir şekillendirme istemeyeceği aşikar.Kalıcı makyaj uzmanı konusunda en önemli nokta sizin bir MAKYAJ UZMANI olmanızdır. Eğer değilseniz ,dersler alarak, okuluna giderek bu konuda bilgilenebilirsiniz.
Öteki şikayetlerden biri de kaş yamukluğudur. Bazen kaşları %100 mükemmel biçimlendirmek çok zordur, fakat teknisyen tarafından ölçülmeye zahmet edilmemiş işler profesyonel değildir.Bu tip hatalar çok zor düzeltilir.Kaşların çok koyu olduğuna dair de şikayetler mevcuttur.Renk konusu olduğu zaman, açık renk daha iyi olabilir çünkü rotuşlarla koyulaştirabilirsiniz.

Soru : Eğer bir müşteri yapmak istemediğiniz kaşları talep ederse ne yaparsınız?


Kalıcı makyaj teknisyenlerinin bir işi de müşterinin ihtiyacı olduğu takdirde ona bilgi vermektir.Sonuçta, bu iş kalıcı makyaj uzmanlığı ve bu kişilerin isteği görünüşlerine uyacak kaşı vermektir, görünüşlerini kötüleştirmek değil. Güzellik dünyasına girdiğinizde en başta pek fazla şey bilmeyebilirsiniz. Örnek olarak kaş kavisi olmayan bir insana kavis nasıl yapacağınızı veya kaşın yüzün en önemli bölgelerinden biri olduğunu bilemeyebilirsiniz. Kaşlar yüzün çerçevesidir.Eğer bir müşteri kendisinde güzel durmayacak kaşları isterse, onu bilgilendirmeyi deneyin. Profesyonellerin yaptığı iş budur çünkü her yaptığınız işlemle gurur duymak istersiniz.

Soru : Migrasyon kaş bölgesinde olabilir mi?

Daha önce kaş bölgesindeki boyanın kaşın etrafındaki deriye yayıldığı görülmemiştir.Genelde kaşlar pek şişmez. Migrasyonun sebebi bir alanda uzun süre çalıştığınızda o bölgenin şişmesidir.Fakat bu, kaşta hiç olmaz demek değil.Makinanızı rengin implant edileceği bölgeye kullanın. Göz prosedüründen farklı olarak, geri dönüp, kaşa eklemeler yapabilirsiniz gerekli olduğunda.Böylece çalıştığınız alan çok şişmez ve kabarmaz.

Soru : Doğal kaş kılı olmayan biriyle nasıl çalışmaya başlanır?

Çizimden kaş yaratmak daha mücadeleci bir eylemdir.Kalıp kullanıyorsanız, bu size ancak rehberlik edebilir.Her müşteriye hususi olarak bakıp, kemik yapılarını göz önünde bulundurup, kavis olacak şekilde doğal görünüm yakalanmalı. Kaş için bahsettiğimiz bölmeler hatırlanmalı.Kaş çizimi yapıldıktan sonra kaşların ikisine de boy aynasında bakılmalı.Kısacası kaş kılı olmadan kaş çizim çok daha zordur.

Soru : Kalıcı makyajdan önce müşterinin kaşlarını alır mısınız?

Çok dikkatli olunmalı.Sebebi ise, renk ekleyeceğiniz yerdeki gözeneği açabilirsiniz. Bu şekilde renk emilmeyebilir. Şu ana kadar bunun olduğunu gören var mı bilinmez ancak bütün ihtimalleri değerlendirmekte fayda var. Müşterinize, dikkatli kaş alma eylemini randevudan en az 2 gün önce yaptırmasını söyleyin. Bazen, kavis altı ve kaşın dış çevresine cımbız vurularak güzel bir görünüm sağlanmalı.Müşterinizden kaş almak için önceden onay alın.Müşterinize kaşı aldıracağı bölgeyi gösterin , çünkü ekstra kaş kılı sizin onlara vermek istediğiniz şekli değiştirebilir.Müşteri elektroliz, lazer ve mumlayarak kaş aldırma eyleminde bulunabilir.

Soru : Kaşlarla ilgili genel hatalar nelerdir?

Ortak hatalardan biri kaşları hizaya getirememektir.Kaşların düzgün olmasını sağlamak için uğraşmak gereklidir.Bir çok müşterinin doğuştan kaşı diğerinden yüksektedir.Onları çizerken, aşağıda olan kaşı daha yüksekten çizip, yukarda olan kaşı daha alçaktan çizerek durum eşitlenebilir.Aşağıda olan kaşı kavis altından cımbızla temizleyin ve dış kısmının altından da biraz alın.Bir öteki hata da kaşları biraz kaldırmamaktır.(Müşterinizin izniyle tabi ki)Kaşın dış kısmı ve kavisi minik bir yükseltme ile güzelleştirilebilir.Her kaşın altından bir sıra cımbızla alınarak bu sorun çözülebilir.Ancak bu konuda dediğim gibi müşterinizin iznini almanız şart.Başka bir hata ise kaşları çok kalın yapmak ve sonunu karemsi bir şekilde bitirmektir.


Soru : İşlem sonucu mutlu bir müşteriyle karşılaşmak için neleri hatırlamak lazım?

Müşteriler, ölçümünüz sırasında tavsiyelerini dinlediğiniz ve fikirlerini aldığınız zaman çok daha rahat hissederler.Kaşlarına, yeni bir şekil, kavis veya renk verdiğinizde
müşterinin aynaya bakabilmesi ve yeni görüntüsüyle yaşayıp yaşayamayacağını anlaması için ona bolca zaman verin. Bu şekilde tatmin edilmiş bir müşteriniz olacak ve kendisi bu deneyimini keyifle arkadaşlarına, akrabalarına ve iş arkadaşlarına sizin ne kadar profesyonel bir kalıcı makyaj uzmanı olduğunuzu anlatacaktır.

Soru : Kaş işlemi için yeterli olabilecek zaman nedir?

Bir saati işlemler için kullanıp, yarım saati de kaşlar için kullanmak idealdir.Çoğu makyaj teknisyeni zaten güzellik dünyasındaki insanlardan daha fazla para alıyor bu nedenle acele etmek için bir sebebiniz yok.Zamanı kullanın.Kaç yıl boyunca kalıcı makyaj yapmış olduğunuz önemli değil, müşteriler kaşlarında yapabileceğinizin en iyisini yapmanızı ve bu esnada bol zaman kullanmanızı isterler.Unutmayın ki, tavsiye edilmek için sevilmek zorundasınız.Müşterilerinize her zaman kendilerini umursadığınızı ve müşterilerin sizin için önemli olduğunu hissettirin.

Konu Gamze Saraç tarafından (07-04-2009 Saat 09:25 AM ) değiştirilmiştir.
Gamze Saraç isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-02-2012, 09:57 AM   #2
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Jan 2012
Mesajlar: 4
oyuncak is on a distinguished road
Standart

paylaşım için sagol teşekkürler
oyuncak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-31-2012, 09:15 PM   #3
Senior Member
 
Üyelik tarihi: Jul 2012
Mesajlar: 100
Kalemder is on a distinguished road
Standart

Merhaba,


Çok ince ayrıntısına kadar değinmişsiniz, bu işlemleri tek tek sevgilime söyleyeceğim ve bu yazıyı okutacağım. Bayanların derdi bitmez bu tip işlemlerde bazı şeyleri sürekli değil tek sefer yapıp belirli bir süre idare edebiliyorlar. Tercihim doğallıktan yana ama anlatamıyorumki


Saygılarımla,
Kalemder isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-13-2012, 05:52 PM   #4
Member
 
Üyelik tarihi: Aug 2012
Mesajlar: 50
WorldWideWeb is on a distinguished road
Standart

Başlığı "kas" makyajı diye okudum. Dedim benimde şekilli bir vicudum olacak artık diye umut ettim ama öyle değilmiş yine kızların süslenme hikayelerinden biri işte:
WorldWideWeb isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-21-2012, 11:14 AM   #5
Junior Member
 
Üyelik tarihi: Sep 2012
Mesajlar: 1
sedefist is on a distinguished road
Standart

Kalıcı Makyaj cilt altına girilerek derimizde yer alan pigmentleri renklendirme sanatıdır. Kalıcı Makyaj konusunda kullandığımız diğer tabirler ise kaş, göz ve dudak kontürü ile olmak üzere micro pigmentasyondur. Bunların hepsi kalıcı makyajı meydana getiren diğer faktörlerdir.

Kalıcı makyaj uygulamasında cilt altına girilerek kullanılan iğneler tıp kı dövme sanatında da olduğu gibi tek kullanımlık, ölçüleri ve özellikleri birbirinden farklıdır. İşlem yapılacak bölgenin krem veyahut benzer lokal uyuşturucu etkisi yaratabilecek jeller’le uyuşturulması kalıcı makyajı yaptıran birey açısından kalıcı makyajın daha rahat ve acısız geçmesine yardımcı olacaktır.

Böylede siz kalıcı makyajınızı yaptırırken rahat etmeniz sağlanacaktır.
Kalıcı makyaj’da kullanılan malzemelerden en önemlisi ise; pigmentleri renklendirmek için kullanılan boyalardır. Bu boyalar kalıcı makyaj için özel olarak üretilmiş herhangi bir sağlık sorununu meydana getirmeyecek, yüzümüze uyum sağlayabilecek doğal boyalardır.
sedefist isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Cevapla

Etiketler
kalıcı kaş makyajı, kalıcı makyaj, kalıcı makyaj işlemi, kaş işlemi

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkTüm Zamanlar GMT Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 05:58 AM.
Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2